• Darmowa konsultacja:

Recenzja Konta Direct w ING Banku Śląskim

Przeczytaj i dowiedz się, czy warto założyć konto osobiste w ING Banku Śląskim. Prześwietlamy ofertę i pokazujemy, z jakimi opłatami wiążę się korzystanie z konta bankowego. Dzięki tej recenzji dowiesz się też o aktualnych promocjach i przeczytasz opinie aktualnych klientów o Koncie Direct.

ING Bank Śląski

ING Bank Śląski działa na rynku polskim od 1989 roku, wchodzi w skład międzynarodowej Grupy ING. Posiada 4,4 mln klientów indywidualnych w naszym kraju oraz 71,9 tys klientów biznesowych. W całym kraju znajduje się 320 oddziałów banku ING. Największy udział w spółce ma holenderska spółka ING Bank N.V. Bank posiada bardzo szeroką ofertę, proponuje również m.in. kredyty hipoteczne, karty kredytowe, lokaty bankowe, konto maklerskie czy ubezpieczenia.

Prowadzenie konta, karta debetowa i bankomaty

Wizerunek karty debetowej Konta Direct
Wizerunek karty do konta

Otwarcie i prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe.

Jedyny koszt to utrzymanie karty do konta. Aby uwolnić się od tej opłaty wystarczy jedynie wydać nią 300 zł miesięcznie  (transakcje rozliczone są przez bank w okresie od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca). Jeśli nie uda się spełnić tego warunku bank każdego miesiąca pobierze 7 zł opłaty.

Każda pierwsza w miesiącu wypłata z bankomatu jest darmowa, później bank pobiera prowizję 2,50 zł za każdą wypłatę gotówki. Darmowe bez ograniczeń jest natomiast korzystanie z bankomatów sieci Planet Cash oraz bankomatów własnych banku ING.

Usługi dodatkowe

 • Aplikacja mobilna “Moje ING mobile”
  Dostępna na Android oraz iOS. Umożliwia wykonywanie przelewów i innych operacji za pomocą telefonu.
 • Otwarte Konto Oszczędnościowe
  Do rachunku bezpłatnie otwierane jest dodatkowe konto oszczędnościowe, jego oprocentowanie to 2,5 % w skali roku przez pierwsze 4 miesiące. Później oprocentowanie spada do 0,25% w skali roku.
 • Płatności NFC
  Możesz płacić za zakupy telefonem lub zegarkiem, wystarczy że sprzedawca wyposażony jest w terminal do płatności bezdotykowych. Dostępne są usługi: Apple Pay, Google Pay oraz Garmin Pay.
 • Smart Saver
  To usługa ułatwiająca oszczędzanie. Przy każdym przelewie czy płatności kartą automatycznie odkłada ustalony wcześniej procent kwoty na specjalne konto oszczędnościowe.
 • Karta wielowalutowa
  Przy użycie jednej karty do konta możesz płacić za granicą w kilku walutach: EUR, GBP, USD.
 • Konto Maklerskie
  Klienci mogą założyć konto, które pozwala na zakup i sprzedaż akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Konto jest całkowicie darmowe, jedynym kosztem jest prowizja od transakcji która wynosi 0,3%.
 • Ubezpieczenia
  Możliwość wykupienia ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia na samochód czy ubezpieczenia podróżnego.

Promocja "Do 160 zł za otwarcie konta Direct"

Do końca czerwca 2020 r. można zyskać nawet 160 zł za założenie konta w ING Banku Śląskim.

Więcej o promocji: tutaj.

Do zakończenia promocji pozostało:
00
dni
00
godzin
00
minut

Szczegółowa tabela opłat

Poniższa tabela została przygotowana na podstawie oficjalnej taryfy opłat i prowizji ze strony ING Banku Śląskiego. Wybraliśmy najważniejsze opłaty za usługi, z których będziesz najczęściej korzystał.

Nazwa
Koszt
Otwarcie i prowadzenie rachunku:
0 zł
Koszt wydania karty płatniczej:
0 zł
Koszt utrzymania karty do konta:
7 zł / 0 zł
Opłata nie dotyczy jeżeli miesięczna wartość transakcji bezgotówkowych dokonanych kartą wynosi co najmniej 300 zł w okresie od 29. dnia danego miesiąca do 28. dnia następnego miesiąca lub jeśli posiadacz nie ukończył 18. roku życia.
Przelewy krajowe:
0 zł
Przelew natychmiastowy:
5 zł / każdy
Zlecenia stałe:
0 zł
Polecenie zapłaty:
0 zł
Wypłaty w bankomatach w Polsce:
2,50 zł / 0 zł
Jedynie pierwsza wypłata z obcych bankomatów miesięcznie jest darmowa, każda kolejna kosztuje 2,5 zł. Darmowe jest korzystanie z sieci bankomatów banku ING oraz Planet Cash.
Wypłaty w bankomatach na świecie:
3 % prowizji
Wpłata i wypłata w oddziale stacjonarnym:
9 zł / każda

Źródło: www.ing.pl

Ocena redakcji

Koszty
8
Dostęp mobilny
9
Konto oszczędnościowe i lokaty
8
Promocje
9
Podsumowanie

ING Bank Śląski ma stabilną pozycję na polskim rynku i szeroką ofertę, nie tylko jeśli chodzi o konta bankowe. Konto Direct to dobry wybór dla każdego kto większość operacji wykonuje przez internet.

8.5
Średnia ocena

Proces zakładania rachunku

Jeśli chcesz założyć konto bankowe w ING Banku Śląskim, zrobisz w 3 prostych krokach, które opisaliśmy poniżej. Nie musisz iść do banku, aby to zrobić, obecnie można wszystkie procedury załatwić bez wychodzenia z domu.

Etap 1 - Złóż wniosek o konto

Przejdź na stronę ING Banku Śląskiego poprzez przycisk znajdujący się powyżej, pojawi się wniosek o Konto Direct. Wpisz podstawowe dane osobowe.

Etap 2 - Potwierdzenie umowy

Poprzez przelew z innego banku (tylko jeśli posiadasz inne konto w Alior Banku, mBanku, Banku Pekao, Santander Banku lub BNP Paribas) lub dostarczenie umowy przez kuriera lub poprzez wizytę w oddziale banku.

Istnieje także możliwość weryfikacji tożsamości online poprzez zrobienia zdjęcia dowodu osobistego i “selfie” swojej twarzy.

Etap 3 - Aktywacja konta

Po poprawnej weryfikacji należy zalogować do bankowości internetowej i aktywować kartą płatniczą.

Opinie

 1. z pewnością mogę przyznać że na pewno system przelewów internetowych jest bardzo przejrzysty i intuicyjny. założyłem tam konto dla rodziców i nie mają problemów z samodzielną obsługą i płaceniem za rachunki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

ING Bank Śląski
Konto Direct

Spis treści

Do góry