• Darmowa konsultacja:

Recenzja Konta Przekorzystnego w Banku Pekao

Przeczytaj i dowiedz się, czy warto założyć konto osobiste w Banku Pekao. Prześwietlamy ofertę i pokazujemy, z jakimi opłatami wiążę się korzystanie z konta bankowego. Dzięki tej recenzji dowiesz się też o aktualnych promocjach i przeczytasz opinie aktualnych klientów o Koncie Przekorzystnym.

Bank Pekao

Bank Pekao S.A. to bank z polskim kapitałem założony w roku 1929. Od ponad 20 lat jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Największym jego udziałowcem jest grupa PZU. Bank obsługuje ponad 5 mln klientów w Polsce.

Prowadzenie konta i karta debetowa

Pekao Karta debetowa
Wizerunek karty

Prowadzenie rachunku i posiadanie karty płatniczej do konta jest darmowe pod warunkiem zapewnienia wpływów na konto w wysokości min. 500 zł każdego miesiąca oraz dokonania co najmniej 1 płatności kartą debetową. W przypadku nie spełnienia tych warunków bank naliczy  6 zł opłaty za prowadzenie konta oraz dodatkowe 3 zł za użytkowanie karty.

Usługi dodatkowe

 • Konto Oszczędnościowe
  Oprocentowane na 2,5% przez pierwsze 4 miesiące (kwota do 30 000 zł). Później oprocentowanie wynosi 0,3%.
 • Płatności NFC
  Dzięki tej funkcji możesz zapłacić telefonem za zakupy przy użyciu terminala zbliżeniowego. Wystarczy posiadać telefon który obsługuje technologię NFC i zainstalować aplikację mobilną PeoPay. 
 • Zdalna weryfikacja tożsamości
  Aby założyć konto w banku Pekao nie musisz udawać się do placówki banku ani czekać na kuriera. Bank udostępnia możliwość weryfikacji danych poprzez zdjęcie dowodu osobiste i zrobienie “selfie” telefonem.

Promocja "150 zł premii za założenie konta w Banku Pekao"

Do 30 czerwca 2020 r. można zyskać nawet 150 zł za założenie konta w Banku Pekao.

Aby uzyskać bonus należy założyć konto i przez 4 kolejne miesiące zapewnić wpływy co najmniej 500 zł i dokonać jednej płatności kartą miesięcznie a także zalogować się do aplikacji PeoPay.

Więcej o promocji: tutaj.

Do zakończenia promocji pozostało:
00
dni
00
godzin
00
minut

Szczegółowa tabela opłat

Poniższa tabela została przygotowana na podstawie oficjalnej taryfy opłat i prowizji ze strony Banku Pekao. Wybraliśmy najważniejsze opłaty za usługi, z których będziesz najczęściej korzystał.

Nazwa
Koszt
Otwarcie rachunku:
0 zł
Prowadzenie rachunku:
6 zł / 0 zł
Opłata wynosi 0 zł jeżeli została zaksięgowana co najmniej jedna płatność bezgotówkowa kartą oraz łączne wpływy na konto wyniosły co najmniej 500 zł w miesiącu.
Koszt wydania karty płatniczej:
0 zł
Koszt używania karty do konta:
3 zł / 0 zł
Opłata wynosi 0 zł jeżeli została zaksięgowana co najmniej jedna płatność bezgotówkowa kartą oraz łączne wpływy na konto wyniosły co najmniej 500 zł w miesiącu.
Przelewy krajowe:
0 zł
Przelew natychmiastowy:
5 zł / każdy
Zlecenia stałe:
0 zł
Polecenie zapłaty:
0 zł
Wypłaty w bankomatach w Polsce:
0 zł / 5 zł
Wypłaty darmowe są w bankomatach Banku Pekao oraz wszystkich innych bankomatach jeśli jeżeli w poprzednim miesiącu została zaksięgowana co najmniej jedna płatność bezgotówkowa kartą oraz łączne wpływy wynosiły co najmniej 500 zł.
Wypłaty w bankomatach na świecie:
0 zł / 2,5% (min. 9 zł)
Opłata nie dotyczy jeżeli w poprzednim miesiącu została zaksięgowana co najmniej jedna płatność kartą oraz łączne wpływy wynosiły co najmniej 500 zł.
Wpłata i wypłata w oddziale stacjonarnym:
0 zł
Wysłanie kodu SMS:
0,20 zł / każdy
Można uniknąć tej opłaty wybierając autoryzację transakcji przez aplikację mobilną banku.

Źródło: pekao.com.pl

Ocena redakcji

Koszty
6
Dostęp mobilny
9
Konto oszczędnościowe i lokaty
8
Promocje
9
Podsumowanie

Konto w Banku Pekao to dobry wybór dla każdego pracuje na etacie i zapewnia wpływy min. 500 zł miesięcznie oraz przynajmniej raz w miesiącu użyje karty, wtedy konto jest całkowicie darmowe. Największa wada to płatne kody SMS do autoryzacji transakcji.

8
Średnia ocena

Proces zakładania rachunku

Jeśli chcesz założyć konto bankowe w Banku Pekao, zrobisz w 3 prostych krokach, które opisaliśmy poniżej. Nie musisz iść do banku, aby to zrobić, obecnie można wszystkie procedury załatwić bez wychodzenia z domu.

Etap 1 - Złóż wniosek o konto

Przejdź na stronę Banku Pekao poprzez przycisk znajdujący się powyżej, pojawi się wniosek o Konto Przekorzystne. Wpisz podstawowe dane osobowe.

Etap 2 - Potwierdzenie umowy

Poprzez dostarczenie umowy przez kuriera lub poprzez wizytę w oddziale banku.

Istnieje także możliwość weryfikacji tożsamości online poprzez zrobienia zdjęcia dowodu osobistego i “selfie” swojej twarzy.

Etap 3 - Aktywacja konta

Po poprawnej weryfikacji należy zalogować do bankowości internetowej i aktywować kartą płatniczą.

Opinie

 1. największy plus to duża liczba placówek, w Krakowie jest ich całkiem sporo. w oddziele można wpłacić gotówkę na konto bankowe za darmowo, to ważne bo większość banków pobiera za to prowizję

 2. Wszystko super tylko płatne kody sms to przesada, niby można wybrać apkę jako sposób zatwierdzania przelewów ale chyba jako jedyny bank w polsce pobierają za to opłaty!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bank Pekao
Konto Przekorzystne

Spis treści

Do góry